Americká hypotéka

Americká hypotéka je speciální druh hypotéky, který se začal nabízet především na bankovním trhu. Nyní už fungují americké hypotéky i u bank, jelikož ty pochopily, že čím dál více lidí vlastní dům, který mohou zastavit kvůli koupi jiné věci. Ano, přesně tak funguje americká hypotéka. Vy získáte relativně velikou sumu peněz, proti které musíte zastavit vaší nemovitost. Nemovitost dokonce může vlastnit i jiná osoba, pokud je ochotna zanést do katastru nemovitostí zástavní právo na vaši půjčku. Americká hypotéka je tedy neúčelový úvěr, který můžete použít na cokoliv se vám chce. Ručení nemovitostí pak umožňuje získat lepší úrokovou sazbu a tím i nižší splátku.

Princip americké hypotéky

Americká hypotéka funguje velice jednoduše. Prvním krokem je obvykle online žádost přes internet. Do té vyplníte cenu nemovitosti, požadovanou půjčku a kontaktní informace. O další věci už se stará poskytovatel. Vy můžete dostat až 80% někdy i 100% hodnoty ceny nemovitosti. Tedy částku, která je rovna nebo menší, než za kolik by se zastavovaná nemovitost v současnosti prodala. To můžou být někdy relativně veliké sumy, a proto jsou americké hypotéky tak žádané a využívané. Můžete dostat hodně peněz za relativně slušný úrok.

Výhody americké hypotéky

Americká hypotéka má stejné výhody jako klasická hypotéka navíc podpořené tím, že peníze nemusíte používat na bydlení, ale můžete si za ně koupit nové auto, jiný dům, chatu, dovolenou nebo vybavení. Záleží to pouze na vás. Díky tomu, že je půjčka zajištěna zástavním právem k nemovitosti, jste pro poskytovatele méně rizikový klient a tím pádem máte i lepší úrok, než u srovnatelného nezajištěného spotřebitelského úvěru. Je to opravdu mimořádná nabídka, kterou jistě ocení lidé napříč celým trhem. Americká hypotéka je cesta, jak získat velkou sumu peněz za minimální námahu.