Refinancování půjček

Refinancování půjček je cesta, jak se zbavit staré a méně výhodné půjčky a vyměnit ji za novou, lepší a výhodnější. Tento způsob dnes nabízí celá řada bank i nebankovních společností, které se snaží získat větší podíl na trhu. Fakticky jde o to, že vy přijdete do společnosti, od které byste si přál refinancovat půjčku, umožníte nahlédnutí do smlouvy a velikosti splátek. Obratem získáte informaci, zda je možné vaši půjčku refinancovat a za jakých podmínek. Nezapomeňte si však následně také spočítat, kolik vás bude přestup stát a zda nehrozí nějaké sankce u původního poskytovatele půjčky. Tyto náklady je potom potřeba zohlednit a zakalkulovat do výsledného výpočtu.

Současný trend nahrává k refinancování půjček

Současný pohyb na bankovním i nebankovním trhu výrazně nahrává institutu refinancování půjček. Jde totiž o to, že REPO sazba České národní banky je na historických minimech a toto je právě sazba, za kterou si půjčují banky navzájem. Tato sazba je pak podklad pro výpočet úroků, které dostáváme my, spotřebitelé při využívání půjček od bank či institucí. Čím nižší je tedy sazba ČNB, tím nižší jsou i úroky z půjček. A jelikož se úroky na půjčkách po celou dobu splácení nemění, je vhodné půjčku dnes refinancovat a dostat tak daleko výhodnější úvěr, než jste měli třeba před 2 lety.

Snadné refinancování půjček

Refinancování půjček je velice snadný úkon. Poskytovatelé jej dobře znají a dokážou vám s ním okamžitě pomoci. Jde prakticky jenom o převedení peněz od jedné instituce ke druhé. Všechny náležitosti vám samozřejmě pomohou v dané instituci vyřešit a vzájemně se pak banky nebo nebankovní firmy domluví, jak dojde k uhrazení původní půjčky a jak začne fungovat půjčka nová, výhodnější a hlavně výrazně lacinější. Nikdy nebyla výhodnější doba na získání a refinancování půjčky. Tak proč toho přeci nevyužít. Můžete jenom získat. Menší splátka se přeci hodí každému.

Online žádost o půjčku České spořitelny: